شما در سرتان تقریباً صدهزار كیسه دار&amp

اذهب الى الأسفل

default شما در سرتان تقریباً صدهزار كیسه دار&amp

پست من طرف kourosh في الجمعة يناير 04, 2008 4:07 am

تارهای به ظاهر زیبایی آفرین
شما در سرتان تقریباً صدهزار كیسه دارید كه از هر كدام آنها حدود ۲۰ تار مو می روید. همچنین بررسی ها نشان داده است هر فرد روزانه به طور متوسط ۱۰۰ تار موی خود را از دست می دهد.

شما در سرتان تقریباً صدهزار كیسه دارید كه از هر كدام آنها حدود ۲۰ تار مو می روید. همچنین بررسی ها نشان داده است هر فرد روزانه به طور متوسط ۱۰۰ تار موی خود را از دست می دهد.
«كچلی» یا «بی مویی»، بیماری است كه در جوامع مختلف و با توجه به سوابق ژنتیكی افراد، آمار متفاوتی را به خود اختصاص داده است و برخلاف بسیاری از بیماری ها، عوامل محیطی تأثیر چندانی بر این بیماری ندارد. نتایج مطالعه ای جامع نشان می دهد، ریزش مو در جلوی سر با افزایش سن افراد بویژه در مردها، شدت می یابد و در مجموع ۷۴ درصد مردان و ۵۷ درصد زنان به این بیماری مبتلا هستند. نكته مهم در این زمینه تأثیرات روانی است كه از دست دادن بخش زیادی از موها، در افراد مبتلا به، ایجاد می كند و با وجود این كه برخی به راحتی با این موضوع كنار می آیند، اما عده زیادی در این شرایط به افسردگی، اضطراب، ترس از جامعه و تغییر هویت دچار می شوند.عوامل متعددی در ریزش مو دخالت دارند كه از مهمترین آنها می توان به افزایش سن، تغییرات هورمونی و سابقه خانوادگی اشاره كرد و هرچه ریزش مو در سنین پائین تری شروع شود، طاسی و بی مویی به شكلی شدیدتر پدیدار می شود. البته كم مویی نیز به علت گردش ضعیف خون در پوست سر، كمبود ویتامین، شوره زدن سر یا حتی شانه زدن زیاد از حد به وجود می آید.
‌● درمان با دارو
هم اكنون دو داروی «ماینو كسیدیل» و «فیناسترید» كه به تأیید انجمن دارو و غذای آمریكا (FDA) نیز رسیده است، دو راه مؤثر درمان بی مویی با دارو است. ماینوكسیدیل در ابتدا فقط برای درمان و كنترل فشارخون تجویز می شد، اما پزشكان بتدریج متوجه اثرات این دارو بر رشد موی افراد شدند. تحقیقات بیشتر ثابت كرد كه استفاده مستقیم از محلول ماینوكسیدیل بر روی پوست سر، كمك زیادی به افزایش رشد مو می كند. در مورد «فیناسترید» نیز پزشكان توصیه می كنند كه استفاده روزانه یك میلی گرم از این قرص در مدت زمان دو سال كمك مهمی به رشد مو و درمان بی مویی می كند.
● سابقه موفق ۳۰ ساله
اگر با از دست دادن موهای خود به این اطمینان رسیدید كه كاشت مو برای شما، بهترین راه حل رفع این مشكل است، می توانید به سابقه موفق ۳۰ ساله جراحی های كاشت مو اطمینان داشته باشید، اما باید توجه كنید كه اگرچه كاشت مو ظاهر را به نحو مطلوبی تغییر می دهد، لزوماً دلخواه شما نخواهد بود.بنابراین بهتر است پیش از آن كه تصمیم به جراحی و كاشت مو بگیرید، در این باره فكر كنید. جالب است بدانید كه در همه روش های كاشت مو، از تارهای موی باقیمانده بر روی سر استفاده می شود. در اصل هدف این جراحی ها استفاده مطلوب از باقیمانده تارهای موی سر است.برای این منظور مناطق اهدا كننده ای بر روی سر وجود دارند كه موهای آنها باید حتماً در افرادی كه تمایل به كاشت دارند، باقی مانده و پرپشت باشد. این بخش ها شامل پشت و طرفین سر است. همچنین فاكتورهای دیگری چون رنگ مو، بافت و یا فربودن موی سر نیز در نتیجه جراحی های كاشت مو مؤثر است.باتوجه به این نكات، در جراحی های كاشت مو از روش های متفاوتی استفاده می شود، اما همواره محدودیت هایی برای دستیابی به بهترین نتیجه وجود دارد. مثلاً به افرادی كه موهای كم پشتی دارند، توصیه می شود كه از كاشت مو استفاده نكنند. همچنین برخی پزشكان معتقدند از هر پنج زن، یك نفر پس از سن یائسگی به كم مویی مبتلا می شود و برخلاف مردان، این بیماری در زنان به صورت «كم پشتی» در همه قسمت های موی سر، مشاهده می شود، در این شرایط نیز بهتر است از كلاه گیس استفاده شود. در هر حال بهتر است بدانید كه حتی با جراحی های پیشرفته ای چون Flap وTissue Expansion ، كه برخی پزشكان در مواردی خاص به جای روش معمول كاشت مو از آن استفاده می كنند، شما دیگر پرپشتی موهای سابق خود را نمی بینید.
● خطرات جراحی
توجه به این نكته كه نتایج همواره رضایت بخش نخواهد بود، در مورد درمان هر نوع بیماری ضروری است بنابراین نتایج جراحی كاشت مو نیز به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست چرا كه نوع واكنش فیزیكی و قدرت التیام بخشی در افراد، بسیار متفاوت است.عفونت، خونریزی بیش از حد و ایجاد زخم های باز به علت فشارهای عصبی، از خطراتی است كه پس از كاشت مو سلامت افراد را تهدید می كند. همچنین این احتمال وجود دارد كه بعضی پیوند ها به اصطلاح، نگیرد و یا این كه منافذ پوست، پیش از انجام پیوندهای جدید، بمیرند و در نتیجه عمل جراحی دوباره تكرار شود. گاهی بیمارانی كه بر روی سر آنها پیوند منافذ انجام شده است، متوجه ورم های كوچكی بر روی نقاط كاشت مو می شوند. ادامه یافتن ریزش مو بعد از جراحی نیز موجب «تكه تكه» شدن پوست می شود و این به معنای تكرار جراحی است.
● برنامه ریزی برای جراحی
جراحی كاشت مو درمانی كاملاً فردی است. برای آن كه مطمئن شوید همه گزینه های جراحی برای شما وجود دارد، به پزشكی مراجعه كنید كه در انجام انواع مختلف روش های كاشت مو تجربه لازم را دارد. در مشورت های ابتدایی، جراح میزان رشد یا ریزش موی شما را بررسی می كند. سابقه ریزش مو در خانواده و این كه آیا سابقه انجام جراحی كاشت را داشته اید، بررسی می كند. اگر سیگار می كشید یا دارویی مصرف می كنید كه موجب لخته شدن خون می شود، به خصوص آسپیرین، حتماً پزشك خود را مطلع كنید.
● آمادگی قبل از جراحی
پزشك جراح توصیه های مهمی در زمینه آماده شدن شما برای جراحی، مانند راهنمایی هایی درباره نوع خوردن و آشامیدن، مصرف سیگار و یا استفاده از نوع خاصی از ویتامین ها و داروها به شما می كند.
پیروی از این توصیه ها به شما كمك خواهد كرد تا جراحی آسان تری داشته باشید. اگر سیگار می كشید باید حداقل یك یا دو هفته قبل از جراحی آن را كنار بگذارید. كشیدن سیگار از جریان یافتن خون در پوست جلوگیری می كند و می تواند بر بهبود پس از جراحی اثر منفی بگذارد.
● جراحی و نحوه كاشت مو
پیوندها براساس شكل و اندازه با یكدیگر متفاوت هستند. پیوندهای «منگنه ای دایره شكل»، معمولاً شامل ۱۰ تا ۱۵ تار مو می شوند. پیوندهای خیلی كوچك حدود دو تا چهار تار مو را شامل می شود و «مایكرو پیوندها» نیز شامل یك تا دو تار مو می شوند. «پیوندهای شكاف» كه در داخل شكاف های ایجاد شده بر روی پوست سر جا داده می شوند، حدود چهار تار مو را در برمی گیرند و پیوندهای باریك كه بلند و نازك هستند نیز حدود ۳۰ تا ۴۰ تار مو را شامل می شوند.به طور معمول، جلسات جراحی متعددی نیاز است تا پرپشتی موی مورد رضایت بیمار به دست آید و بین هر جلسه، چندین ماه باید فاصله گذاشت. در مجموع حدود دو سال طول می كشد تا نتیجه نهایی كه همان پرپشتی قسمت های طاس و كم موی سر است، به دست آید البته میزان پوشش مو به رنگ و بافت موها بستگی دارد. به طور معمول، موهای كلفت، جوگندمی و روشن پوشش بهتری در مقایسه با موهای نازك و تیره دارند. تعداد پیوندهای بزرگی كه در جلسه اول بر روی سر كاشته می شود، معمولاً در افراد متفاوت است، اما به طور متوسط حدود ۵۰ پیوند لازم است. برای پیوندهای كوچك و میكروپیوندها، این تعداد حدود ۷۰ پیوند در هر جلسه است.پیش از آغاز عمل جراحی، قسمت های اهداكننده، كوتاه می شوند تا پیوندها به آسانی قابل دسترس و برداشت باشد. زمانی كه پیوندها برداشته می شوند، پزشك مرتباً محلول نمك به پوست سر تزریق می كند تا پوست قدرت خود را حفظ كند. سوراخ های قسمت اهداكننده سر نیز با بخیه بسته می شوند و معمولاً برای هر جای پیوند، یك بخیه كافی است. بخیه ها با موهای پیرامونی پوشانده می شوند. به منظور حفظ گردش خون سالم، پیوندها به فاصله حدود ۳۰ میلیمتر از یكدیگر كاشته می شوند و در جلسات پایانی، فواصل میان سرپوش ها، با پیوندهای اضافی پوشانده می شوند.پس از پایان جلسات كاشت مو و پیوند، پوست سر تمیز و با گاز پوشانده می شود.
● بازگشت به شرایط معمول
نوع جراحی، دشواری و مدت زمان آن در بازگشت به شرایط معمول دخیل است، اما چند روز پس از جراحی می توانید فعالیت های معمول و سبك خود را از سر بگیرید. برخی بیمارانی كه پیوند مو داشته اند، از ریزش موهای جدید خود در شش هفته اول پس از جراحی، ناراحت می شوند اما فراموش نكنید كه این حالت طبیعی است و تقریباً موقتی است. پنج تا شش هفته پس از آن كه موها می ریزند، رشد مو از سر گرفته می شود و در ماه حدود ۲۶ میلی متر رشد می كند.
● هزینه جراحی
هزینه جراحی های كاشت مو در سال های اخیر كمتر شده است. به طور میانگین، هر پیوند بر روی سر حدود ۴ تا ۵ دلار (۴۵۰۰ تومان) هزینه می برد و این نرخ با افزایش تعداد جلسات جراحی، در هر پیوند كاهش می یابد. تعداد پیوندها بر روی سر بیمارها بسته به نیاز آنها از ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ پیوند در نوسان است كه در نهایت هزینه كلی آن حدود ۶ هزار تا ۱۵ هزاردلار (۵‎/۵ میلیون تا ۱۳ میلیون تومان) خواهد شد.

kourosh
kourosh

تعداد پستها : 15
Age : 36
Registration date : 2007-11-23

http://kourosh.forumfa.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد