تعرفه گمرکی واردات خودرو کاهش می &#1

اذهب الى الأسفل

default تعرفه گمرکی واردات خودرو کاهش می &#1

پست من طرف Knazari في الخميس ديسمبر 27, 2007 5:00 pm

تعرفه گمركي واردات خودرو كاهش مي‌يابد.
احمدبزرگيان، عضو كميسيون صنايع مجلس شوراي اسلامي با بيان اين مطلب فوق اظهار داشت: براي عضويت در WTO بايد بستر‌هاي لازم فراهم شود و به همين منظور تعرفه گمركي واردات خودرو بايد به مرور زمان كاهش يابد.
وي افزود: در كاهش تعرفه‌ها بايد تعامل سازنده‌اي بين مجلس و دولت برقرار شود تا روند كاهش تعرفه‌ها دچار افراط و تفريط نشود.
بزرگيان تصريح كرد: حمايت دولت و مجلس از صنعت خودروسازي كشور به جاي اين كه اين صنعت را به سمت تكميل پروژه‌هاي ملي و افزايش كيفيت هدايت كند كاركرد معكوس داشته است و خودروسازان كيفيت را فداي كميت كرده‌اند.
نماينده مردم سبزوار درمجلس شوراي اسلامي افزود: حمايت‌هاي دولتي باعث شده است تا خودروسازان لطف دولت و مجلس را حق خود بدانند و دچار سوء تعبير شوند.
اين عضو كميسيون صنايع و معادن خاطر نشان كرد: در سال‌هاي اخير گرايش خودروسازان به سمت تنوع محصول و توليد به صورت مونتاژ بيشتر شده است چرا كه اين نحوه توليد براي خودروسازان سرمايه‌گذاري كمتر و سود بيشتري را به دنبال دارد.
وي در رابطه با نقاط قوت صنعت خودروسازي ايران اظهار داشت: در بخش تحقيقات موتوري و ساخت قطعات موفقيت‌هايي بدست آمده است كه نمونه آن ساخت موتور ملي است.
Knazari
Knazari

تعداد پستها : 5
Registration date : 2007-12-27

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد